Складання шлюбних контрактів
Громадяни західних країн вносять до шлюбного контракту все, що вважають за необхідне, навіть те, скільки родина спроможна виділити за рік на колекціонування, наприклад, поштових марок чи спортивної атрибутики. В нашій державі шлюбний контракт має значно меншу популярність і це дивно, адже середній вік української молодої родини не перевищує трьох років, а тяганина з приводу розподілу майна та питань про утримання дітей навпаки.
Шлюбний контракт між особами, які одружуються, укладається за їхнім бажанням до реєстрації шлюбу і набирає чинності з моменту його реєстрації.
У шлюбному контракті передбачаються майнові права й обов'язки подружжя, зокрема, питання, пов'язані з правом власності на рухоме та нерухоме майно як придбане до шлюбу, так і під час шлюбу, на майно, одержане в дар чи успадковане одним з подружжя, а також питання, пов'язані з утриманням подружжя тощо. У шлюбному контракті можуть вирішуватися питання про погашення боргів за рахунок спільного чи роздільного майна. Можуть також передбачатися немайнові моральні чи особисті зобов'язання.
Умови шлюбного контракту не можуть погіршувати становище подружжя порівняно із законодавством України.
Для укладення шлюбного контракту встановлюється обов'язкова нотаріальна форма.
Шлюбний контракт не може включати положення про зміну його умов.
Шлюбний контракт визнається судом недійсним у разі недодержання умов цього порядку або укладення контракту після реєстрації шлюбу, а також у разі погіршення становища будь-кого з подружжя порівняно з законодавством України.
Кожна сторона у шлюбному контракті має право на судовий захист у разі недодержання іншою стороною умов шлюбного контракту.